fbpx

Cestovatelské aplikace 2021

Praktické aplikace nám usnadňují život, není však dobré, spoléhat jen na ně. Ani není vhodné si všechny aplikace stáhnout do telefonu. Některé aplikace mám v mobilu pořád umístěné ve Složkách. Jiné aplikace si stahuji těsně před cestou, po cestě je pak odstraním. Jen pozor, je to jen technika, hrozí vybití, ztráta atd, je potřeba mít zejména při plánování cest plán B. Zálohu důležitých potvrzení jako palubní vstupenky, potvrzení o ubytování vždy na více místech, např. u někoho dalšího v mobilu v off-line verzi, na disku Google, případně vytištěné. 

PohledniceOnline je aplikace České pošty, díky které můžete posílat pohlednice z vašich fotek odkudkoliv ze světa.

 

Tripadvisor. Plán na Budapešť na jeden den. Mapka.

Tripadvisor je spolehlivý pomocník při hledání hodnocení a recenzí uživatelů, bezvadně vyhledává i ekonomické varianty stravování. Sestavuji si zde itineráře, místa, co chci vidět a různé výlety. Čtu uživatelské recenze a ráda je píšu, mám tak pocit, že vracím získané informace, když se na obsahu aktivně podílím. Můj profil na Tripadvisoru najdete zde.

Google Translate přeloží text z mnoha jazyků, dokonce i z obrázku. Hodně používám při nakupování v cizině. Už nikdy nechci omylem koupit rostlinný sýr jako na Korfu.

Počasí je aplikace, která se u mě pořád mění, nemám jednu oblíbenou, kterou bych s klidem doporučila, aktuálně používám Počasí Meteo a Accuweather.

Mapy.cz Základ, základ, základ. Používám nejradši, stahuji si jejich offline mapy. Jsou spolehlivé v ČR, Řecku, Skotsku, Itálii, Maroku, Francii a vlastně s nimi nemám jinou než dobrou zkušenost.

Waze používáme jako online navigaci, nejlépe však funguje ve větších městech.

Ubytování

Booking.com notoricky známý vyhledávač ubytování

Hotels.com další vyhledávač ubytování s možností získat noci zdarma

Hostelworld vyhledává levné ubytování v hostelech

Airbnb.cz vyhledává ubytování v soukromí

Kde jíst

Gastromapa Lukáša Hejlíka  je výborný průvodce po restauracích, barech a kavárnách

Gastromapa Lukáše Hejlíka. Vyhledávání kavárny v Litoměřicích.

Finance

Revolut britský fintech start-up, kterým zdarma získáte platební kartu pro cestování (Mastercard fyzicky, VISA elektronicky), kam si libovolně převádíte peníze a měníte za výhodnější kurz. Na jaře 2021 se však hodně mění jejich podmínky, je třeba to brát v potaz.

Používejte cashbackové portály a aplikace Tipli.cz, Vratnepenize.cz, plnapenezenka.cz a další – cashbackem vám vrátí zpět část z nákupu (při platbě cestování předem se vyplatí zjistit, který nabízí jaký cashback)

Wallet je aplikace na správu vašich financí od Budgetbakers. Propojí vám peněženku, účet, eviduje veškeré vaše pohyby.

SettleUp je aplikace na rozpočítávání společných nákladů.

Itineráře

TripIt vytvoří z vašich rezervací ubytování, letenek, jízdenek itinerář. Dobře v něm najdete transfery, obchody v okolí apod, obdobně funguje i aplikace checkmytrip , která hlídá i zpoždění letu. Další tipy na užitečné stránky a odkazy najdete zde

Doprava

V dopravě využívám aplikací jednotlivých dopravců, vyhledávám zde spojení a ukládám jízdenky. Na pozemní dopravu používám Flixbus , Idos , RegioJet . Aerolinky mám jen ty, které aktuálně používám, teď je to WizzairRyanAir . Na vyhledávání možností dopravy ve světě používám Rome2Rio. A pokud poptáváme transfer ve skupině, mám v oblibě Gettransfer.

Vyhledávání zajímavostí

Flightradar24.com je taková hračka aplikace, ve které zjistíte co vám zrovna letí za letadlo nad hlavou, ale i jakým strojem zítra poletíte.

iNaturalist aplikace National Geographic, na které se podílejí tisíce vědců, rozpoznává květiny, zvířata a sdělí vám o nich hromady informací.

Aplikace Na houby určuje houby z fotek. Zde je však vhodná jistá opatrnost.

Převodník měn používám klasický, co si rovnou při připojení online stahuje kurzy.

 

Převodník měn

Swimplaces vyhledává místa vhodná ke koupání po celém světě.

 

Drobné památky

Pro výlety po vlastech českých doporučuji aplikace Michala Jakla: Zaniklé obce, Drobné památky a Prázdné domy. Najdete je pro Android na Google Play.

Většina těchto aplikací slouží pro bezproblémové plánování vašich cest, vyhledává užitečné informace, je dobré je mít a využívat. Je jedna aplikace, kterou je však bezpodmínečně nutné v mobilu mít, a to je Záchranka. Touto aplikací bezproblémově přivoláte pomoc. Doufám, že platí, že štěstí přeje připraveným, a že ji nikdy nebudete potřebovat.

Více tipů na aplikace, ale i rady, jak naplánovat společnou cestu najdete v Kompletním návodu Cestujme společně.

Mou vášní je plánování. Pomáhám lidem připravit jedinečnou dovolenou ve skupině, s rodinou a přáteli, bez cestovky, bez klišé a za poloviční peníze. Našla jsem odpovědi na otázky, kde na dovolenou vzít, jak ji připravit, kde co objednat, jak zabalit i jak se vyhnout cestovatelským obavám všeho druhu.
Můj příběh si přečtěte zde >>.
Všechny rady a tipy jsem shrnula v kompletním návodu Cestujme společně. >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.