Jak jednoduše vyhledat levné letenky „kamkoliv“?

Jak jednoduše vyhledat levné letenky „kamkoliv“?

Víte, jak vyhledat letenky kamkoliv? Máte daný termín dovolené nebo prázdnin a je vám jedno, kam poletíte?

Chcete se rozhodnout podle cen letenek?

Máte několik možností, jak na to.

Důležité upozornění: Všechny vyhledávače použijte jen pro zjištění cen a možností letů. Letenky VŽDY kupujte přímo u aerolinek.

Proč kupovat letenky přímo?

Dokud nedojde ke změně, je to asi jedno. Obvykle máte aplikaci přímo aerolinek, kde si stáhnete palubní vstupenky, kde je i zákaznický servis. Snadněji vyřešíte přesun letu, případně refund letenek.  Sama mám negativní zkušenost s Kiwi.com. Byla nás skupina v Maroku, části poslali špatné zpáteční palubní vstupenky. Stálo mě to jeden nervů, šílený účet za roaming, úplatek na letišti. Kiwi.com nám situaci vůbec nevyřešilo.

Letenky vždy vyhledávejte v anonymním okně. Neukládá se tak historie prohlížení a nemůžou se ovlivnit algoritmy vyhledávání, tedy máte tu nejlevnější možnou cenu.

Tímto způsobem jsem našla super levné zpáteční letenky, napříkla do Rigy,Kodaně.

Vyhledávače letenek

Existují jich stovky. Každý cestovatel má svoje oblíbené.  Které vyhledávače používám?

Skyscanner

Zadáte „ODKUD“ odletové letiště (Praha a okolní letiště) a do políčka „KAM“, napíšete KAMKOLIV.  Odlet a návrat můžete zadat konkrétní datum, ale i celý měsíc, kdy chcete letět, také můžete zadat preferovanou zemi.  Skyscanner patří celosvětově mezi nejosvědčenější vyhledávače letenek.

Google Flights

Google se za poslední desetiletí stal členem našich rodin. Můžeme se na něj spolehnout i při vyhledávání letenek. Zadáte odletové letiště, termín, políčko „KAM“ nechte prázdné a Google Flights vám nabídne přehlednou mapku, kam se za kolik dostanete.

Escape

Nový vyhledávač MIT od Senseable City Laboratory v Singapuru je pro vizuálně zaměřené lidi. Escape vyhledává na Skyscanneru, Kayaku i Kiwi. Můžete zadat odlet kamkoliv (stačí do odletu naspat ANYWHERE). Můžete zde nastavit pevné datum i flexibilní. Ve verzi zdarma můžete vyhledat jen blízké odlety. Je to určitě zajímavá alternativa.  Obzvlášť pokud se chystáte mimo Evropu. Jen pozor, není zde možnost blízkých letišť, umí vyhledat jen konkrétní odletové.

Kiwi

Smělý projekt Olivera Dlouhého, který se prosadil na světové úrovni. Vzhledem k tomu, že nás málem nechali v Maroku, jsem na ně zanevřela. Nikdy bych tam nic nekoupila, jako vyhledávač však kiwi používám dál.  Můžete zde zadat různá odletová letiště a do políčka „KAM“ napíšete KAMKOLIV. Dobré je, že zde máte možnost určité flexibility +-1/3/5 dní.

Kayak

Zde také můžete zadat KAMKOLIV, můžete si zvolit celý měsíc, ale i flexibilní odlety.

Obdobně funguje celá řada vyhledávačů, například FareCompare, Momondo.

Možnost cestovat kamkoliv, najdete i u některých aerolinek.

Ryanair

Novinka u Ryanair, která zatím funguje jen na webu, v aplikaci ještě není. Můžete do odletu LIBOVOLNÁ DESTINACE. Užitečný nástroj, ale zatím má své limity, je nutné zde zadat dobu pobytu v intervalu a přesně zvolit odletový den.

Příklad vyhledání letenek na srpen:

Čtyřčlenná rodina s většími dětmi by se ráda v termínu 5.-22. srpna vydala na 5-9 dní. Bez ohledu na cenu ubytování, jen podle ceny letenek. Preferovaná destinace je jih Evropy. Přímý let. Možnosti odletu Praha i okolní letiště. Přílet i odlet ideálně z/do  stejného letiště, není však nutné.

Skyscanner:

6.-14.8. Praha- Miláno- Praha 4 osoby: 3628,- Kč (tam Ryanair, zpět Wizzair).

Google Flights:

Kromě Milána, nabízí i zajímavý Řím za 4700,- Kč pro celou rodinu.

 

Kiwi.com

6.-.12.8.  Praha – Miláno – Vratislav 3153,- s Ryanair

 

Zkouším i ostatní vyhledávače, všude zjišťuji totéž, že nejvýhodnější letenky jsou v tu dobu do Milána. Nejlevnější by byl návrat do Vratislavi, ale kvůli úspoře 600,- Kč se nevyplatí. Objednala tedy letenky do Milána z Prahy v kombinaci Wizzair a Ryanair.

Podrobný postup i další tipy a triky, jak si zlevnit cestování najdete v Kompletním návodu.

Vyhledáváte letenky také přes vyhledávače? Jaké byly vaše nejlepší úlovky?

 

Pokud hledáte inspiraci, kam po Evropě vycestovat, klidně i s dětmi, zkuste Vratislav,  Amsterdam, Rigu, Budapešť, Kodaň nebo řecký ostrov Kós.

ukázka z cetsoknihy zdarma
Stáhněte si ZDARMA ukázku z Cestoknihy Amsterdam


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.