Objednat si na výlet autobus?

Objednat si na výlet autobus?

Napadlo vás uspořádat výlet smluvním autobusem pro přátele? My takové výlety praktikujeme několik let, nedáme na ně dopustit.

Má to řadu výhod: užijete spoustu legrace už na cestě, popovídáte si, nikdo nemusí řídit, jste časově flexibilní. Příjemným bonusem je i cena. Vyrážíme takto celkem pravidelně, navštívili jsme vánoční trhy, velikonoční akce, ale i jen tak podnikli různé výlety po okolí. Smluvní autobusovou dopravu využívám i při různých transferech na cestách, pro cestování po Čechách i v cizině.

Naplánujte si výlet s přáteli a s rodinou. Mile je překvapíte nevšedním zážitkem. Platí, že ty nejobyčejnější věci mívají to největší kouzlo. Itinerář výletu si naplánujete přesně podle svých představ. S příjemnou nostalgií zavzpomínáte na časy školních výletů. Navíc budete zcela svým pánem.

Kolik to bude stát?

Ceny za smluvní dopravu se  od sebe příliš neliší. Obvykle se skládají z několika částí: cena za ujeté km, čas řidiče, čekací doba, případně předem daný poplatek za pronájem autobusu na konkrétní vzdálenost. Ceny za 1 km jsou obvykle 20-40,-  Kč, čekací doba řidiče pak od 200,- Kč za hodinu. Není to tak, že si spočítáte plánované kilometry a čas, a to po absolvování výletu zaplatíte. Vždy je potřeba si cenu domluvit předem. Navíc, pokud budete jezdit častěji, získáte i zajímavější ceny. Některé příklady: celodenní výlet s 5 zastávkami Máchovým krajem, cca 220 km, autobus pro 50 osob, cena 7.500,- Kč. Půldenní výlet na vánoční trhy v Lokti, 150 km, autobus pro 50 osob 3.500,- Kč, celodenní výlet do Prahy, autobus pro 50 osob, 220 km, 7.500,- Kč.

Jak rozpočítat náklady?

Osvědčil se nám model, že dospělá osoba má váhu 1, každé vyživované dítě 0,5.  Předem zjistím cenu za dopravu a pošlu všem předem předpokládanou částku na osobu. Vždy vybírám peníze, až vyrazíme, protože počet výletníků se může ještě těsně před odjezdem měnit.

Příklad: smluvní cena 7.500,-, 37 osob (23 dospělých a 14 dětí). Výpočet: 7.500: (23 (dospělých)+7(14 dětí x 0,5)=7.500:30=250. Cena za dospělou osobu tedy bude 250,- Kč, za dítě polovinu, tedy 125,- Kč. Kontrola: 23 x 250+14 x 125=7.500,-Kč. Cena je opravdu příznivá, vyjde výhodněji než linková doprava.

Jak to zařídit?

Vyhledejte si smluvní autobusovou dopravu ve svém okolí. U nás na Chomutovsku ji nabízí zhruba 8 dopravců. Zavolejte jim, udělejte si poptávku, porovnejte ceny. Vždy je lepší se domluvit na pevné částce, předejdete tím nesrovnalostem. Je to denní chléb dopravců, rádi vám udělají konkrétní nabídku. Někteří vyžadují objednávku předem a zálohu, která by neměla překročit 50% domluvené ceny. My už jsme si našli svého dopravce, jezdíme stále s ním, rádi se s ním vídáme na společných výletech. Po každé se s ním loučíme: „Ahoj příště.“

Už jste byli s přáteli na výletě objednaným autobusem? Máte to v plánu?

Pokud hledáte inspiraci, kam po Evropě vycestovat, klidně i s dětmi, zkuste Vratislav,  Amsterdam, Rigu, Budapešť, Kodaň nebo řecký ostrov Kós.

ukázka z cetsoknihy zdarma
Stáhněte si ZDARMA ukázku z Cestoknihy Amsterdam


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.