O mně

Jsem nadšená cestovatlka, která ráda jezdí v sezóně na méně známá místa. Ta známá mám raději mimo sezónu. Miluji cesty po Evropě i po Česku. Navštívila jsem většinu evropských zemí, z těch vzdálenějších pak například Mexiko nebo Jižní Koreu. Z afrických mi učarovalo Maroko.

Jezdím většinou s širší rodinou a přáteli. Podnikli jsme společně desítky cest a zažili nejrůznější situace, díky kterým jsem získala řadu zkušeností a tipů, které ráda předávám dál.

Nebojte se také vyrazit na cesty na vlastní pěst. Pomáhám lidem svými příspěvky připravit si jedinečnou dovolenou ve skupině, s rodinou a přáteli, bez cestovky, bez klišé a za poloviční peníze.

Našla jsem odpovědi na otázky, kde na dovolenou vzít, jak ji připravit, kde co objednat, jak zabalit i jak se vyhnout cestovatelským obavám všeho druhu.

Navštívila jsem desítky míst a stovky měst, přesto je můj cestovatelský bucket list nekonečný,

Kouzlo společného cestování

Trávit více času s rodinou a přáteli. Více cestovat.

Pokud pomineme zdraví, lásku, peníze a světový mír, jsou často našimi sny právě cesty, dovolené, čas s rodinou a přáteli.

Není nutné sedět hodiny nad nabídkami cestovek, projíždět cestovatelské stránky a vymýšlet, kam vlastně chci jet, a kde na to vzít.
Můžete si takovou dovolenou naplánovat úplně sami.

Za cenu jednoho zájezdu k moři od cestovky si dokážete zařídit dovolenou, třeba také u moře, ale přesně podle svých představ, a jako bonus ještě jeden výlet po Evropě s celou rodinou.

Moje děti na dovolené obvykle mají kromě rodičů i prarodiče, tetičky, svoje kamarády. Dospělí i děti zažijí kupu legrace a společných zážitků. Když chce člověk být sám, zaleze si, když chce být s někým, po každé tam někdo je. Nestává se nám, že by si člověk nemohl jít zaplavat, když děti chtějí hrát volejbal u apartmánu, že bychom nemohli jet bez dětí na motorce na východ slunce, nebo na výlet do hor, když děti chtějí být na paddleboardech. Vždycky se domluvíme, někdo radši pohlídá, někdo radši zajede na nákup nebo připraví snídani.

Organizovala jsem desítky takových výletů, přečetla spousty knih, různých návodů a doporučení, jak cestovat levněji, vyzkoušela spoustu tipů a triků.
Vlastně stále čtu ty knihy, tipy, zlepšováky, jak cestovat, kam se podívat, kde ušetřit.

Společné cestování okouzlilo mě i moje okolí.

Rodina, přátelé, cestování. Spojit to, vymyslet společný výlet, dovolenou, udělat si program podle svého a ještě ušetřit?

Ano, jde to.
Stačí prvně si to zkusit, nebát se bariér a vypravit se na první cestu.
Přípravami individuálních výletů jsem věnovala stovky hodin, přečetla tisíce stránek s nejrůznějšími návody a tipy, byla na desítkách webinářích, vyzkoušela jsem různé vyhledávače, aplikace, servery. Vyzkoušela si to na desítkách cest, spolupracovala s desítkami lidí. Dnes už vím, co opravdu funguje. Opravdu jde všechno skloubit.

Ověřené a vyzkoušené tipy na cesty

Ráda na cestách navštěvuji místa, kde se psala historie. Mou vášní je však nacházet ta méně známá a neokoukaná, různé skryté poklady a české stopy. Než někam cestuji, jsem schopná přečíst stohy knih a mraky článků o daném místě. A to co se nám osvědčí, pak s chutí sepíšu jako Cestoknihu, která vám ušeetří hodiny vyhledávání. Najdete v ní tipy, itineráře, mapku, stručnou historii i zábavné úkoly. 

 

Cestovatelské začátky

Při každé procházce centrem jsem odmalička se zaujetím četla výlohu cestovní kanceláře. Některé destinace mi přišly jako ze snů, dostupné asi jako cesta na Mars.

Už v dětství jsme s rodinou hodně cestovali tak, jak to režim umožnil. Byli jsme na moc hezkých individuálních dovolených v Jugoslávii, Maďarsku, Polsku, projeli Českou republiku a Slovensko.

Po revoluci pak přišla éra zájezdů, navštívili jsme Řecko, Španělsko apod. V dospělosti jsem pak číhala na last minute a lovila výhodné zájezdy do Tuniska, Španělska, Turecka.

Pokaždé, když jsem šla do cestovky platit zájezd, jsem úplně hltala plakáty: Víkend v Paříži, Eurovíkend v Římě, Na vánoční trhy do Vídně. Měla jsem zafixováno, že na dovolenou se jezdí v létě, třeba na 10 dní a šmytec. Lehce závistivě jsem šilhala po nabídkách exotických výletů. Snila jsem, že někdy pojedu na all-inclusive, že se někdy podívám mimo Evropu. Sen se mi splnil jen o pár let později, dnes neřeším tu jednu jedinou dovolenou, nemám jen sny, teď mám plány.

Měla jsem štěstí, na všechny dovolené ráda vzpomínám, užila jsem si vždycky kupu legrace. Jen se mi některé věci organizovaného cestování začaly zajídat, například nekonečné transfery, kdy 70 km jedete s dvaceti zastávkami tři hodiny, nespokojenost některých účastníků zájezdů a neustálé srovnávání s hotelem, kde byli loni. Takových klišé a vět jsou tisíce.

Nikdy už je neuslyšíte, když se vydáte cestou individuálního cestování.

Levné letenky, boom nízko-nákladových aerolinek, možnosti na internetu si přímo objednat ubytování, tisíce stránek s recenzemi, sdílené informace na blozích, chytré aplikace- to jsou jen některé nástroje, se kterými se dá vyrobit vlastní dovolená. Stačí jen se poprvé odhodlat. Dnes na internetu seženete a zaplatíte vše, co k cestování potřebujete. Každý to zvládne úplně bez obav.

Jednou z mých prvních individuálních cest byla cesta do Istanbulu, vyšla mě přesně na půlku toho, co by stála od cestovky. Po návratu se mě známí ptali:

„Proč jsi neřekla? Taky bychom jeli.“

To se mi stávalo stále častěji a častěji. Cestovala jsem na vlastní pěst například do Mexika, do různých evropských metropolí.

Mám ráda lidi, nejspokojenější jsem obklopena rodinou a přáteli. Tak jsme se vydali cestou, že nás jezdí hromada. Podnikáme výlety napříč generacemi, osobnostmi i zájmy, přesto se nám vždy dovolená vydařila. Jezdíme po Evropě a okolí, ale i po České republice.

Tím, že je nás skupina se dostáváme na úplně jiné peníze. Například týden v Římě pro čtyřčlennou rodinu s většími dětmi vyšel do 22 tis. Kč, zážitkový poznávací zájezd v Maroku na 55 tis. Kč, a to vše včetně kapesného a veškeré útraty. Stejně tak dovolená v Čechách se pořídí za výborné peníze, týdenní pobyt na luxusním statku s bazénem vyjde i s jídlem zhruba 2500,- na osobu.

Být s nejbližšími- cestovat- ještě na tom ušetřit.
To je win-win-win.

Píši návody, kde vás ráda naučím, jak si společnou dovolenou zorganizovat, kde sehnat ubytování, letenky, jak si sestavit itinerář, který nebude stresovat, čeho se vyvarovat, aby byli všichni “účastníci zájezdu” ve shodě a spokojení, co zabalit na cestu, co společně uvařit, tipy na program pro zábavu, ale i jak rozdělit společné náklady. Píšu pro vás také Cestoknihy, které jsou plné osvědčených tipů a zajímavostí. V nabídce mám Amsterdam, Vratislav a Rigu.

Kompletní návod Cestujme společně je v prodeji zde.

Staňte se pro své okolí expertem na báječné dovolené za báječné náklady.