Získejte zpět 9 tisíc Kč z vašich běžných nákupů

Získejte zpět 9 tisíc Kč z vašich běžných nákupů

Zajímá vás, jak funguje cashback a kolik se na něm dá ušetřit? Nevěříte, že to má smysl? Obáváte se, že je to jen další „sběrač“ informací o vašem nákupním chování? Ale současně by se vám hodila nějaká koruna navíc? Také jsem tak dříve uvažovala. Pak jsem si ale řekla, že stejně na internetu nakupuji, že cashbackové portály přece jen vyzkouším. Samozřejmě při nákupech, které bych stejně udělala bez ohledu na akční nabídku. Objednávala jsem například ubytování na víkend, granule pro morčata, vitamíny a další běžné věci.  Celkový objem všech mých online nákupů na cashback za tři roky byl v  řádu desetitisíců, nepřesáhl 100 000,- Kč a  získala jsem zpět téměř 9 tis. Kč.

Jsme čtyřčlenná rodina s běžnými příjmy a běžným nákupním chováním,  nepodléhám akčním nabídkám a naštěstí ani impulzivním nákupům. Snažím se podporovat místní podnikatele, ale je spousta věcí, které se dají koupit lépe a výhodněji online.  Díky cashbackovým portálům jsem však ušetřila na letenky pro celou rodinu. Jsem tedy spokojeným uživatelem. O zkušenost se ráda podělím.

Cashbackových portálů je na trhu celá řada, jejich prostřednictvím nakupujete zboží a služby u partnerů. Nákupem získáváte buď zajímavou slevu nebo cashback, tedy částku, kterou za nákup získáte zpět.

Cashbackové portály fungují na affiliate principu, za každou uskutečněnou objednávku získají provizi od partnerů. Vy nikomu nic neplatíte.

 

Co pro cashback udělat?

Vyberte si cashbackový portál, kde se zaregistrujete. Můžete se registrovat u více portálů. Nabídka partnerů může být pro jednotlivé portály odlišná, proto je lepší hlídat si jich víc. Na portálu si vyberete obchod, kde chcete nakoupit, proklikem se dostanete do obchodu a nakoupíte jako obvykle. Částka zpět se během chvíle připíše na váš cashback účet. Je možné nakupovat i prostřednictvím aplikace. O dalších cestovatelských aplikacích píšu zde.

Na co si v cashbacku dát pozor?

Všechny nákupy je obvykle potřeba platit kartou. Cashback se vám na účet nevyplácí hned. Portál nejdříve čeká na potvrzení transakce od obchodníka, obvykle to trvá několik týdnů (z důvodu případného storna objednávky atd). Získaný cashback vám na vyžádání zašlou na vámi zvolený účet. Já obvykle čekám, až na cashbacku nasbírám více prostředků. Cena se počítá bez DPH a poštovného. Doba, po kterou můžete nakoupit na cashback je omezená. Pokud si necháte stránku otevřenou déle než 30 minut, může se ztratit spojení a cashback se nepotvrdí. Nepoužívejte při nákupu přes cashbackový portál jiné slevové kódy a kupóny. Nenakupujte v anonymním okně. Vypněte během nákupu AdBlock. Neotevírejte při nákupu jiné stránky, ať neztratíte spojení

Vhodné je si stáhnout jejich rozšíření: plug-in do prohlížeče, který vás upozorní, že jste na stránkách, kde konkrétní cashbackový portál nabízí cashback. Za jeho instalaci vás portál odmění mimořádnou odměnou.

Pravidla cashbackových portálů jsou dost podobná, není to žádná věda. Je však pár věcí, které je třeba mít na paměti. Sama jsem se ošidila o hezkých pár stovek, když jsem výběrem a nákupem strávila hodinu.

Pokud doporučíte své přátele, kteří se zaregistrují vaším linkem, získáte odměnu.

Jaké jsou cashbackové portály u nás?

Tipli, Plná peněženka, Vratné peníze, Hamty, Refundo, MyWorld, Ziskejte.cz

Co je možné přes cashbackový portál nakoupit?

Stovky obchodů nabízí všechno běžné zboží i služby. Na portálech jistě najdete řadu obchodů, kde běžně nakupujete: Notino, eObuv, Knihy Dobrovský, Aliexpres, Pilulka, AboutYou, Dr.Max, Baumax, Tescomu, Adidas, Bonprix….

Cashback je zajímavou variantou úspory na nákupech, není však jedinou cestu. Vždy pečlivě zvažte, zda nákup není impulzivní, jestli danou věc opravdu potřebujete.

Cashbackové portály a cestování?

Ano, ano! Travel segment tvoří až třetinu všech obratů cashbackových portálů. Najdete zde partnery, kteří nabízejí ubytování, letenky, dopravu, pojištění, autopůjčovny. Pokud plánujete společnou dovolenou, je cashback to pravé. Například Booking.com je na většině našich portálů, nabízí až 4%  cashback. Najdete zde Travelportál, Hotels.com, Lonely Planet, Čedok, Exim, WizzAir, Uber. Jen dejte pozor, kteří partneři nabízejí cashback, a kteří slevu.

Moje zkušenost a doporučení:

Jsem registrovaná na několika cashbackových portálech, nicméně nejraději používám Tipli. Jen podotýkám, že se nejedná o spolupráci. Jeho zakladatel Michal Hardyn je zajímavý chlapík, podívejte na jeho stránky, které jsou vysloveně nabušené praktickými informacemi z mnoha oborů, zejména pak z různých nákupů.

Tipli bylo založeno v roce 2016 a od té doby patří mezi špičky cashbackových portálů. Má intuitivní ovládání a solidní podporu. Teď zrovna nabízí vstupní odměnu nově registrovaným ve výši 300,- Kč.

Pokud použijete tento link, odmění vás i mě částkou 150,- Kč za doporučení.

Tipli v průměru vyplatí uživatelům 3 tis. Kč ročně, odměny jsou až 33 %, většina je však nižší. Nicméně v úvodu jste viděli, že korunka ke korunce, a bylo z toho necelých 9tis. Kč.

Snažím se obvykle nakupovat u místních, u živnostníků v kamenných prodejnách, pokud to není možné, nakupuji přes internet a používám cashback. Obzvlášť díky cestování získávám zpět zajímavé částky.

Cashback My World je zajímavý nejen pro cestovatele, funguje v 50 zemích světa a nabízí digitální evidenční cashback kartu. Díky aplikaci snadno vyhledáte partnery a můžete získat zajímavé peníze zpět, a to i v kamenných prodejnách.

Stále platí, že cenu je potřeba ověřit více způsoby: v anonymním okně prohlížeče, ale i v aplikaci, pokud jí stránky disponují, protože ceny se mohou výrazně lišit.

Vyčerpávající rady, jak připravit dovolenou přesně podle vašich představ a bez stresu najdete v  Kompletním návodu.

Pokud vás článek zaujal, budu ráda za sdílení.



1 thought on “Získejte zpět 9 tisíc Kč z vašich běžných nákupů”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *